כך תבחר חיפוי בריקים לקירות הבית

חיפוי בריקים הפך עם השנים לחיפוי קירות מבוקש, אם לא המבוקש ביותר בשוק. לצד מראה טבעי ומודרני ויחד עם יתרונות גדולים כמו שימוש בחומרים אקולוגיים, חיפוי הבריקים מספק לקירות שלך הגנה ובידוד מפני רעשים ומפני שינויי טמפרטורות קיצוניים. במדריך הבא אסביר כיצד לבחור חיפוי בריקים לבית.

לחיפוי בריקים לקירות יש יתרונות פרקטיים רבים ויתרונות עיצוביים לא מעטים. בדיוק כמו שלא תבחר גדרות עץ לחצר על סמך אחד האלמנטים הללו בלבד, כך גם בחירת החיפוי לקירות הבית שלך צריכה להתחשב בעיצוב ובפרקטיקה. 

במדריך הבא אפרט אילו סוגי בריקים קיימים לחיפוי קירות, מה היתרונות והחסרונות של כל סוג, ואיך תוכל לדעת שהבריקים מותקנים בצורה תקנית.

  1. מהם סוגי הבריקים מהם תוכל לבחור?

בריקים מפירוק – מבחינה עיצובית, בריקים מפירוק הם בעצם בריקים בתפזורת, כאלה שלעולם לא יתנו לקיר שלך מראה אחיד, כך שמדובר בבחירה עיצובית נועזת ומרשימה (אך כזו שלא מתאימה לכל אחד). בריקים אלו שימשו במקור כאבן לחיפוי חיצוני של מבנים באירופה. 

בריקים מאבן צפחה – העיצוב המאפיין את אבן הצפחה הוא עיצוב לוחות מפוצלים במראה פסים. מדובר באבן טבעית שמקורה בתהליך התמרה של סלעי משקע. זהו תהליך אשר מתרחש בתנאי חום ולחץ גבוהים. את אבן הצפחה תוכל למצוא בגוונים טבעיים דוגמת צבעי אדמה, צבעים שחורים וצבעים כחולים.

בריקים מאבן סיליקט – בריקים אלו מאפיינים עיצובים במראה עתיק, והם מורכבים מקוורץ, חול וסלע. התערובת הזו יוצרת בריקים חזקים ועמידים מאוד. אבן הסיליקט מגיעה בגדלים ובצבעים שונים, ובדגמים מגוונים כמו אבן מבוקעת וחרס.

  1. מה היתרונות שבחיפוי קיר באמצעות בריקים?

תחזוקה פשוטה – מאחר ומדובר בחומר טבעי, הבריקים אינם דורשים תחזוקה רבה. הבריק עשוי מחומר חזק שאינו מתבלה ואינו נשחק בקלות, אך כדי לשמור על הנתון הזה הקפד שלא לנקות את הבריקים באמצעות חומר ניקוי חזק (הימנע בעיקר מחומרים על בסיס חומצה). כל מה שאתה צריך כדי לנקות את הבריק זה שואב אבק ומטלית לחה.

יכולת בידוד גבוהה – בדיוק כמו רעפים שמבודדים את הגג, כך הבריקים מהווים בידוד מפני מזג האוויר והן מבחינת בידוד אקוסטי, חיפוי בריקים הוא פתרון מקורי שנותן מענה מצוין. האבן סופחת אליה את הטמפרטורה, כך שהיא מהווה אלמנט בידוד טבעי ויעיל.

היכולת לשלב – אם אתה חושש להתקין בריקים לסלון או בריקים למטבח הבית, מתוך מחשבה שבעתיד אולי תרצה לשנות את העיצוב, כדאי שתדע שישנם בריקים שניתנים לפירוק וצביעה בקלות, כך שאתה יכול להרשות לעצמך ללכת עם הלב ולבחור בעיצוב שאתה רוצה בלי חששות עתידיים.

  1. כך קבלן שיפוצים מקצועי יתקין את חיפוי הבריקים

מרווחים בין בריק לבריק – בזמן התקנת בריקים על קירות גבס, וודא מול קבלן השיפוצים כי הוא מקפיד על מרווח של 5 מ"מ בין הבריקים, ועל הדבקת 30 ק"ג בריקים מקסימום למ"ר. אי הקפדה על העיקרון הזה יגרום לנייר של קיר הגבס להיקרע תחת העומס.

התקנת בריקים בעובי של מעל 2 ס"מ – שיטת העבודה בהתקנת בריקים עבים דומה לבניית קיר. שיטה זו כוללת את בניית הבריקים סמוך לרצפה באמצעות טיט ומלט, והדבקת לקיר באמצעות חומר הדבקה.

  1. שקול מראש חיפוי קירות נוספים  

כך בחשבון שחיפוי קירות בבריקים פותח במוקדם או במאוחר את התיאבון. אחרי שנים, יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא בריק זהה לאלו שהותקנו אצלך בבית. על אחת כמה וכמה כשמדובר בבריקים מאבן טבעית ובריקים מפירוק. 

לכן, כדאי לחשוב על חיפוי הבית בבריקים מתוך ראיה עיצובית כללית, מתוך מחשבה שילוב בין ריצוף לבית לחיפוי לקירות הבית, ולא מתוך ראיה של קיר ספציפי.

חושב לשפץ את הבית? מתלבט בין סוגי ריצוף שונים? חושב על פרקט לבית או מעוניין לקבל הצעת מחיר לעבודות גבס? מומחים בתחום ישמחו לסייע לך בכל שאלה, התייעצות או בקשה.

אהבתם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ

הוסיפו תגובה