כל מה שרצית לדעת על קירות גבס

למי שאינו יודע, גבס הוא למעשה מינרל, והוא רך מאוד בצורתו הטבעית. כאשר מחממים את הגבס, מתאדים המים שבו ובגדול, כך נוצרת אבקת הגבס המוכרת לכולם. כאשר מוסיפים לאבקה זו מים, ניתן לעבד את החומר שנוצר ולשלוט בו עד לעיצוב הרצוי, ואף במשקל הסופי שמתקבל, וכאשר תערובת זו מתייבשת היא הופכת קשיחה ועמידה יותר. גבס הוא מבודד טבעי מפני רעש וטמפרטורה, והוא נוח מאוד לעבודה. כל אלו הופכים את הגבס לחומר מושלם עבור שימוש פנימי בבניה, כך למשל ניתן לעצב בעזרתו קירות, תקרות, מזנונים, ספריות וכל העולה על רוחכם. כל העבדות האלו מתבצעות בעזרת לוחות גבס, כאשר בשוק קיים מגוון של לוחות גבס, בעלי תכונות שונות. אם אתם מתעניינים בעיצוב בגבס – כל מה שרצית לדעת על קירות גבס הוא בדיוק המאמר בשבילכם.

כל מה שרצית לדעת על קירות גבס – אילו סוגי לוחות גבס קיימים?

כאמור, ניתן להשיג כיום לוחות גבס מיוחדים, בעלי תכונות אשר מקנות להם יתרונות נוספים, מעבר ליתרונות הטבעיים הטמונים בלוחות גבס. חשוב לדעת אילו לחות קיימים על מנת למקם אותם נכון בתוך המבנה. הנה כמה מן הסוגים העיקריים של לוחות הגבס אשר נעשה בהם שימוש תדיר בבתים פרטיים ובבתי עסק ברחבי בעולם:

 • לוח גבס אדום: זהו לוח גבס שמיוצר בתהליך מסים אשר הופך אותו עמיד מאוד בפני אש ובפני טמפרטורות גבוהות במיוחד. לוח גבס שכזה מגיע לעיתים גם בצבע ורוד, וניתן להשיג אותו בדרגות שונות של עמידות מפני אש. תהליך הייצור של הלוח כרוך בהוספת חומרים מעקבי בעירה, והם אלו שמקנים לו את העמידות. לוחות הגבס האלו לרוב נמצאים בשימוש במקומות בהם עובדים עם חומרים דליקים ומסוכנים, וקיים סיכוי גדול להתפרצות דליקה.
 • לוח גבס ירוק: לוח גבס אשר מיוצר בתהליך ייחודי והוא מקנה ללוח את עמידותו הגבוהה מפני עובש ולחות. בלוח גבס שכזה אפשר להשתמש במקומות אשר יש בהם לחות גבוהה, כגון: חדרי אמבטיה, מטבחים, חדרי שירותים, מבנים הממוקמים קרוב לים וגם בבריכות שחיה וכולי. ניתן להוסיף ולהניח על גבי הלוח אריחים או חיפויים נוספים, כדי לקבל עמידות גבוהה אפילו יותר בפני לחות ועובש.
 • לוח גבס מחורר: לוח הגבס הזה, מגיע בשלל עיצובים והוא מתאים מאוד לעיצוב עדכני וייחודי, כמעט בכל חדר, במשרד או בבית. כאשר משלבים אותו עם בידוד אקוסטי, אפשר גם להתקין אותו במקומות בהם יש רעש רב, כמו לדוגמה: מקומות בילוי, מוקד טלפוני, בתי ספר וכדומה. קיימים בשוק כמה סוגים של לוחות גבס כאלו, והם מגיעים בצורת חירור שונות ובגדלים שונים. ניתן למצוא לוחות בעלי חירור עגול או מרובע, וסוגי חירורים שונים מאפשרים התאמה מושלמת לאזור בו צריך למקם אותם.

מהם היתרונות של בניה בגבס?

כחומר, לגבס עצמו ישנם יתרונות טבעיים רבים, את חלקם הזכרנו קודם, ולבניה בעזרת לוחות גבס יש יתרונות רבים נוספים, מה שהופך אותה למבוקשת ופולרית מאוד. אנשים רבים בוחרים בעבודות גבס לצרכיהם השונים, והתחום הזה נמצא בעלייה מתמדת, ולא סתם. הנה כמה יתרונות בולטים, שלא ישאירו לכם ספק כי עבודת גבס היא הדבר החכם לבחור בו:

 • קל ומהיר: עבודה עם לוחות גבס הינה עבודה שקל מאוד לבצע. מדובר בפעולה פשוטה יחסית (עבור אנשי מקצוע מנוסים) ולכן היא גם מתבצעת במהירות, זאת כמובן בהשוואה לבניה סטנדרטית. כאשר אתם בוחרים לשפץ ולרענו את הבית או המשרד, הקלות והמהירות בה מתבצעת העבודה, מאפשרות לכם לחזור אל שגרת חייכם במהירות רבה. בנוסף, עבודת גבס אינה מלכלכת ומייצרת בלגן כעבודת בניה רגילה ומצריכה מכם הרבה פחות התעסקות.
 • מגוון ואפשרויות: מכיוון שהגבס הוא חומר גמיש, קל מאוד לייצר בעזרתו עיצובים אשר לא ניתן לייצר בעזרת חומרים אחרים. הגבס אינו מגביל כשאר האפשרויות, ולמעשה יש לכם יד חופשית וכמעט כל שתוכלו לדמיין – ניתן לעצב בגבס. כמו כן, לוחות הגבס השונים מתאימים לחדרים שונים בבית, ואפשר להוסיף עמידות בפני אש או לחות, וליהנות מהגנה רחבה יותר מאשר בבניה הרגילה.
 • קירות גבס הינם מבודדים רעש וטמפרטורה באופן טבעי, מה שמקנה להם יתרון רב. שתי אלו הן תכונות אשר נדרשות בכל חלל, הן בשימוש פרטי והן בשימוש עסקי/ציבורי. כמו כן, ניתן להוסיף גם שכבת בידוד תרמית או אקוסטית נוספת, במרווח שנוצר בין הקיר המקורי ללוח הגבס, להעצים את האפקט במידת הצורך.
 • קירות גבס מסתירים בקלות רבה פגמים אסתטיים מגוונים כמו למשל קירות מתקלים, סדקים, חורים, בליטות, קירות עקומים וכן הלאה. התקנה של קירות גבס כיום אינה מקטינה את החלל כמעט, ומאפשרת לכם ליהנות ממראה חדש ונקי בקלות ובמהירות.
 • בעזרת לוחות גבס ניתן ליצור הפרדה או מחיצה בין אזורים שונים במבנה, לבצע חלוקת חדרים וכדומה. בשונה מבניה רגילה, מדובר בהתקנה של קונסטרוקציית מתכת שמהווה את השלד, ועליה מלבישים את לוחות הגבס. אין צורך בלכלוך, הרמת משקל כבד או בלגן מיותר. הגבס מתייבש תוך דקות, ואין צורך להמתין זמן רב עד לצביעה וסיום העבודה.
 • כמו כן, ישנו מיתוס אשר טוען כי לא ניתן לתלות על קירות גבס דברים כבדים כמו למשל כיורים, טלוויזיות, ארונות וכן הלאה אך זה לא מדויק, כי למעשה חפצים כבדים אלו מתחברים אל שלדת פלדה אשר מחוברת במהלך ההתקה ומשולבת בתוך קירות הגבס. התקנה זו מתבצעת בעזרת חיבורים מיוחדים, ואפשר לעשות אותה גם לאחר סיום הבניה עצמה. לתלייה של חפצי נוי, מנורות, תמונות, מראות וכולי, ישנם דיבלים ייחודים אשר מאפשרים תליה בדיוק כמו שהיה נהוג על קירות רגילים.
 • ניתן להתאים את קירות הגבס בקלות רבה אל כל חלל שהינו בעל צורה לא שגרתית, מפאת הגמישות הרבה של החומר. כמו כן אפשר להוסיף מידוף כמו למשל בניית כוורת, מזנון וכן הלאה, ולהעניק לעצמכם רהיט מיוחד, פרקטי ונוח אשר מנצל את החלל בצורה מקסימלית.
 • ניתן לשלב ולהסתיר בתוך קירות הגבס חוטי חשמל, כבלים וכדומה. גם גופי תאורה ייחודים, שקועים, המעניקים מראה נקי ומסודר ניתן להתקין לצורך השלמת המראה.
 • תחזוקה: קל מאוד לתחזק קיר גבס, הן מבחינת ניקיון והן מבחינת תיקון של פגמים. קיר גבס קל יותר לתיקון באופן משמעותי מאשר קיר לבנים רגיל או קיר בטון.
 • עלויות: הבניה בגבס הינה זולה באופן משמעותי מבניה רגילה, הן מבחינת עלות החומרים והן מבחינת העבודה עצמה. אנשים רבים אשר בעבר נמנעו משיפוץ מטעמים כלכליים, כיום יכולים להרשות לעצמם לבצע עבודות אשר פעם היו מורכבות ויקרות מאוד.

 

כל מה שרצית לדעת על קירות גבס – מדוע חשוב לבחור נכון איש מקצוע

רבים שוקלים לבצע את עבודת הגבס בעצמם, מכיוון שאכן עבודה עם לוחות הגבס היא קלה ופשוטה יותר, אך כפי שציינו קודם, עבודה בגבס היא אכן קלה ונוחה יותר – אך זאת באופן יחסי, כאשר משווים אותה אל בניה סטנדרטית. ישנם אנשים אשר יכולים לבצע עבודה מסוג זה גם אין להם ידע או ניסיון, אך זה ברור כי התוצאה לא תהיה זהה לתוצאה של איש מקצוע מנוסה. ישנן סיבות משמעותיות יותר מדוע חשוב לבחור באיש מקצוע, ולא סתם איש מקצוע, אלא איש מקצוע מתאים. אלו הן הסיבות החשובות לבחירת איש מקצוע מתאים להתקנת קירות גבס:

 • בטיחות: בראש ובראשונה, חשוב לציין ולזכור כי אכן מדובר בעבודה קלה לביצוע אך ישנה חשיבות עליונה לבצע את החיבורים בצורה נכונה ובטוחה אל הקירות. תוצאה של התקנה לקויה יכולה להיות הרת אסון, ואף אחד לא מעוניין בכך. רק איש מקצוע מתמחה ומנוסה, יוכל לבצע התקנה שתהיה בטוחה לאורך שנים רבות ותעניק לכם שקט נפשי. וזה מה שנקרא – כל אחד יכול לעשות את זה, אבל לא כל אחד יכול לעשות את זה כראוי, וכשזה מגיע לבטיחות, פה לא חוסכים בכסף.
 • ייעוץ, הכוונה והתמודדות עם בעיות: אדם מנוסה ומקצועי, בעל שם וידע, יוכל לייעץ לכם מחילת התהליך ועד סופו. אדם מנוסה שעבד הרבה בגבס, נתקל כבר בבעיה או שתיים, וידע לצפות בעיות מראש וגם להתמודד עם תקלות לא צפויות שצצות לעיתים תוך כדי עבודה, והוא יעשה זאת ביעילות ובמהירות.
 • רמת ביצוע וגימור: יש בסדר ויש מושלם. בדיוק כמו בנושא הבטיחות, רק איש מקצוע אשר צבר ניסיון וידע יוכל לספק לכם תוצאה מושלמת, ברמת גימור גבוהה, בדיוק כמו שאתם רוצים ומצפים.
 • יצירתיות: כולנו יודעים מה אנחנו אוהבים ואיזה מראה אנחנו רוצים להשיג אך לא כולם יכולים לתכנן ולעצב את החזון הזה באופן מעשי. איש מקצוע יצירתי עם ניסיון, יוכל לקבל מכם השראה ולתכנן ולעצב עבורכם, כך שבסופו של דבר תהיו מרוצים ושבעי רצון באופן מלא.
 • איכות ותקן: איש מקצוע אמין יעבוד עם לוחות גבס בעלי תו תקן ועם חומרים איכותיים בלבד. ישנם סוגים רבים של לוחות גבס וחומרים נוספים, אשר מיובאים ממקומות שונים בעולם, כאשר לא לכולם ישנו תו תקן בכלל או תו תקן ראוי.

האם קירות גבס הם ידידותיים לסביבה?

התשובה היא כן. קירות גבס חוסכים באנרגיה, בכמה דרכים. ראשית, ההתקנה של קירות הגבס צורכת הרבה פחות חומרים, אורכת פחות זמן ומשקיעים בה הרבה פחות אנרגיה של חשמל וכולי. בניית קירות גבס אינה מצריכה שימוש בכמויות מים רבות, כמו בניה סטנדרטית, וזהו אלמנט עיקרי וחשוב. שנית, קירות גבס הם מבודדים יותר, כאשר בטווח הארוך התקנה של קירות גבס מאפשרת לכם לחסוך בצריכת החשמל עבור חימום וקירור. דבר חשוב נוסף הוא שלוחות הגבס ברובם ניתנים למחזור, ואפשר להפוך אותם ללוחות חדשים לשימוש חוזר. יש לציין כי גם רעש הינו גורם אשר נחשב כמפגע סביבתי כיום, והבידוד האקוסטי שמספקים קירות הגבס תורם גם בתחום הזה. קירות גבס הם גם בטוחים יותר בעת רעידות אדמה מה שמקנה להם יתרון רב בשיקום המבנה בעת הצורך.

לסיכומו של עניין

תחום הבניה בגבס הוא עולם ומלואו, וכל זה הוא רק "על קצה המזלג" בנושא. במידה ואתם רוצים לבצע התקנה של קירות גבס, מומלץ מאוד לעשות סקר שוק רחב, ולבחור באיש מקצוע מוביל בתחום הגבס. ניתן לצפות בתמונות של עבודות באתר האינטרנט ולקרוא המלצות של לקוחות קודמים על מנת להתרשם בצורה ריאלית. כמו כן, כיום ניתן לעצב ולתכנן את העבודה בגבס בעזרת תוכנת הדמיה בתלת ממד, ובכך לקבל את האפשרות לראות את התוצאה הסופית בצורה ריאלית ביותר. בדרך זו תהיו בטוחים כי מה שריצתם תואם את המציאות בשטח, וגם בטוחים שתקבלו בדיוק את מה שרציתם.

אהבתם? שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ

הוסיפו תגובה