עבודות גבס מיוחדות לעיצוב הבית – כך תגשימו חלום

כל אחד חולם לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה ובסידורים, אל בית מעוצב בצורה מושלמת. אך לעיתים השיפוצים והעלות הינם נושאים העלולים לעצור רבים מכם. כיום, יש פתרון וניתן לעצב את בית שלם בקלות ובזול, וזאת באמצעות הגבס. הגבס הוא חומר גמיש, פשוט לעבודה וקל לחיתוך ולהרכבה. לכן, ניתן להשתמש בו בשיפוצים רבים לבניית תקרות וקירות בפנים הבית. מלבד זאת, הגבס מאפשר לבנות אלמנטים עיצוביים רבים ושונים. קיים מגוון גדול של אלמנטים ואפשרויות מיוחדות אשר ניתן לעשות בבית בעזרת הגבס. ניתן לשלב לחומר זה תאורה למשל המעניק מראה יוקרתי, מודרני ונקי יותר לחלל.

אפשר לומר כי הגבס הוא אחר מבין פתרונות הבניה והשיפוץ האיכותיים והזולים יותר אשר קיימים בשוק היום. יתרונות השימוש בגבס רבים – הוא חומר קל לתפעול, עמיד לאורך זמן, קל לניקוי והינו חומר זול. בעזרת הגבס אפשר לעצב ולנצל את חללי הבית בצורה מושלמת.

עיצובים שונים בעובדות גבס

על מנת להבין היטב את נושא זה, ניתן לברר את הדוגמאות העיקריות לאפשרויות עבודות עיצוב גבס לעיצוב בית:

  • קרניז גבס הוא אחד האלמנטים הפופולרי ביותר בתחום. הקרניז הוא סוג של קורה הממוקמת בין התקרה לקיר. הוא יכול להגיע במגוון צורות שונות, כגון קרניז מדרגה או מספר מדרגות, קרניז מעוגל ועוד. לקרניז ישנם כמה שימושים פרקטיים מלבד הסיבות העיצוביות. ובכן, הוא מאפשר להסתיר את חוטי חשמל ולשלב בו תאורה. כדי לבנות קרניז חותכים את פלטות הגבס בשטח באמצעות סכין יפנית או באמצעות מסור. חשוב לציין כי העבודה על קרניז צריכה להיות מדויקת מאוד. היתרונות בשימושו הוא רמת גימור גבוהה והנראות המקצועית: איכותית ויוקרתית.
  • ניתן גם לבנות תקרות גבס מעוצבות ומיוחדות המשפרות את המראה הכללי של החלל. הסוג הנפוץ ביותר של תקרת גבס הינו הנמכת תקרה. ניתן לעשות שימוש בתקרה זו בחדרים מסוימים בבית, כדי לקבל אווירה אינטימית. בניית תקרת גבס נעשית באמצעות הרכבת קונסטרוקציה על התקרה הקיימת ועליה חיבור לוח גבס חדש.

עבודות גבס מיוחדות במטבח

לעיתים קרובות, במסגרת של עבודות גבס נעשה שימוש בלוח גבס ורוד, כלומר לוח המכין חומרים מעכבי בערה וחסיני אש. כאשר מדובר בעבדות גבס מיוחדות למטבח, הפרטים הפופולריים הינם הנמכות תקרה עם שילוב של ספוטים. עבודות גבס במטבח אשר כוללות תאורה שקועה יבוצעו במקביל על ידי חשמלאי ואיש גבס. עבודות החשמל יכולות להתחיל אך ורק לאחר התקנת הקונסטרוקציה. לאחר עבודות ההכנה של החשמלאי ניתן להתקין את לוחות הגבס ולבסוף יש אפשרות להתקין את גופי התאורה.

מומלץ לבחור בגוון לבן עבור תאורת המטבח, מכוון שהוא חלל אשר מיועד לרוב לבישולים. ספוטים אשר מכילים נורות במגוון לבד משתלבות בצורה מושלמת עם תקרות הגבס הלבנות. כיום, ניתן גם לבחור בגוף תאורה מאסיבי ובולט מעל פינת האוכל או מעל האי המרכזי של המטבח, בגוון צהוב.

עבודות גבס מיוחדות בסלון

כדי להפוך את הסלון שלכם לעיצובי ומודרני יותר, מומלץ לבחור בעבודות גבס מיוחדות עבור חלל זה. מלבד תקרות גבס או קירות גבס, בעזרת חומר זה ניתן לבנות ולעצב רהיטים רבים בתוך הבית – נישה לטלוויזיה, כוורות, מדפים וספריות גבס מסוגים וסגנונות שונים. כל הפרטים האלו יכולים להשתלב עם אלמנטים נוספים מעוצבים, כמו תקרה צפה, קרניז גבס ועוד.

האלמנטים האלו נפוצים ופופולריים במיוחד בתחום עבודות גבס מיוחדות בסלון אך הפופולרי ביותר הינו נישה לטלוויזיה. כל אחד אוהב לשבת לאחר יום עבודה או סידורים, מול הטלוויזיה וליהנות מזמן איכות עם המשפחה. בין אם אתם רוצים לראות סרט מצחיק או סדרה טובה – החוויה צריכה להיות מהנה במיוחד. עבודות הגבס הכוללות נישה לטלוויזיה שטוחה וכך תוכלו לחסוך מקום רב. כי כשיש לכם נישת גבס, הטלוויזיה שלכם נמצאת בתוך הקיר. בנוסף לכך, העיצובים של נישות אלו בלתי נגמרים וניתן לבחור בסגנון המתאים ביותר לעיצוב הבית. תוכלו לבחור את הנישה לפי הגודל של הטלוויזיה ולפי סגנון העיצוב.

הסלון הוא הלב של הבית והוא החלל החשוב ביותר, לכן יש צורך להשקיע בעיצובו. עבודות נכונות עם גבס יכולות לשפר ולשדרג בצורה משמעותית את המראה של הבית ולהעניק לדיירים תחושה מדהימה כל פעם שיכנסו בדלת.

ואם נסכם את הדברים

החלום לעיצוב בית מושלם הינו רחוק ולהפך הוא יכול להתגשם בכל רגע. במידה ותבחרו לעשות שינויים ושיפוצים בבית, העדיפות היא לעבוד בעיקר עם גבס. חומר זה מאפשר לכם לעשות שינויים בצורה קלה ומהירה ביותר ובנוסף גם תמורת מחיר מאוד אטרקטיבי. תוכלו לבנות קירות, תקרות ורהיטים שונים מגבס ובכל חלל של ביתכם כדי להפוך את הבית שלכם לבית חלומותיכם. עם זאת, מומלץ להתייעץ ולהזמין שירות של בעלי מקצוע אמינים עם ניסיון בתחום על מנת לקבל גימור מושלם. מכוון שקיימים סוגים רבים של סגנונות עבודות גבס, ניתן להתייעץ עם מעצב פנים בכדי לבחור את המתאימים ביותר.