תכנון והדמיות תלת מימד

אשר שלמה, קבלן גבס מוכר, מקצועי ואמין אשר לא רק מתמחה בכל הנושא של נישות גבס אלא מעניק שירותי עיצוב קירות גבס ועיצוב תקרות גבס ועוד.

הדמיה ממוחשבת

אנו חיים היום בעולם המתקדם מאוד טכנולוגית. לראיה תוכלו לראות המון סרטי פנטזיה המקימים ספרים וסיפורים שונים לתחייה, יצורים, מפלצות ואנימציות שאינן קיימות במציאות. מטאורים, חלליות, מטוס שמתרסק על בניין מפורסם ועוד. כל אלו הן תוצר של שיתוף פעולה בין מחשב, תוכנת הדמיה ממוחשבת ואנשים המצטלמים בלבוש חיישני תנועה מיועדים. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת עוזר לנו במגוון רחב של תחומים, או בכל תחום שקיים למעשה, כך גם בעולם האדריכלות, השיווק, הבנייה ועוד. הדמיה ממוחשבת הנה עבודה גרפית שאמורה להציג פרויקט, מיזם או משהו שלא קיים – בצורה ריאליסטית מדויקת וכזו שנראית לנו לעין כמציאותית ברמת דיוק מדהימה. הדמיות ממוחשבות מסוג זה יכולות לשפר את התוכניות הדו ממדיות שהיו בעבר ולהפוך אותן לתוכניות תלת ממדיות, ריאליסטיות ומיוחדות. כמו כן הן יכולות לייצר סרטונים שיווקיים, תצוגות מכירה, תוכניות לעיצוב פנים ועוד.

מהי הדמיה ממוחשבת וכיצד היא מתבצעת?

הדמיה ממוחשבת כפי שאמרנו היא בעצם עיצוב ריאליסטי של משהו שעדיין לא קיים. כך למשל אדריכלים משתמשים בהדמיות ממוחשבות כדי לדמות מיזמים ופרויקטים לפני בנייתם. כמו כן יכולים יזמים להשתמש בהדמיות ממוחשבות לדמות מוצרים לצורך גיוס משקיעים. חברות שונות יכולות להשתמש בטכנולוגיה הזו כדי לעשות פרסומות או אנימציות ואפקטים למוצרים שלהם. הדמיה ממוחשבת בבסיסה נעשית בתוכנות תלת ממד מיוחדות שפותחו למען מטרות אלה. ישנן סוגים רבים ושונים של תוכנות שכל אחת יכולה להתמחות בתחום אחר שלשמע היא נבנתה. השימוש בהדמיות ממוחשבות נמצא מסביבנו כל הזמן ולאחר מאמר זה סביר להניח שגם תשימו לב לכך יותר בתקופה הקרובה.

היכן אנו רואים כיום הדמיות ממוחשבות?

 • בפרסומים של בתים למכירה/להשכרה לפני שהוקמו.
 • בפרסומות בטלוויזיה.
 • בפרסומות ברשת.
 • בסרטי קולנוע.
 • בבאנרים/אנימציות מונפשות.
 • בתיקי עבודות.
 • במאגרי תמונות.
 • בתוכניות של מבנים ופרויקטים.
 • בעיצובי פנים לצורך המחשה עבור הלקוח.
 • לפני/אחרי שיפוץ דירה.
 • לקידום מוצרים.
 • במוזיאונים/מיצגים שונים.
 • בסיורים וירטואלים 360.
 • ועוד…

מי בעיקר עושה שימוש בהדמיות ממוחשבות?

השימוש בהדמיות ממוחשבות הוא נפוץ בעיקר על ידי אדריכלים ומעצבים פנים, קבלנים ואנשי נדל"ן. עם זאת אנשים רבים עושים שימוש או שוכרים חברת אנימציה לביצוע הדמיות ממוחשבות כמו למשל לצורך המחשה של דירה לפני בית או לאחר שיפוץ לפני העבודה בפועל ועוד.

הדמיה ממוחשבת לאדריכלים:

עד היום אדריכלים היו משתמשים בתוכנות הנדסה ותוכנות גרפיקה להמחשה דו ממדית ולשרטוטים בלבד. היום באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת והדמיה ממוחשבת ניתן לבצע גם תכנון אדריכלי תלת ממד מרשים בצורה ריאליסטית ומדהימה. אנשים יישארו פעורי פה לנוכח העיצוב שנראה אמיתי לגמרי. ניתן יהיה להוסיף אלמנטים שונים המוסיפים חיות להדמיה ועל ידי כך לשפר את העיצוב אפילו  יותר. לפני בנייה של פרויקט חדש אדריכלים יעשו שימוש בהדמיה ממוחשבת על מנת לספק לקבלן ו/או למשקיעים תצוגה תלת ממדית של הפרויקט כפי שהוא הולך להיראות לאחר הבנייה. זה יכול להיות אצטדיון כדורגל, בניין מגורים, בית כנסת, בניין משרדים, פארק שעשועים וכל דבר שהולכים לבנות למעשה. התכנון האדריכלי הוא חלק משמעותי מהליך הבנייה ומשמש כאבן דרך עבור הקבלנים לבנייה בטוחה ונכונה של המבנה, הן מבחינת הצורה ההנדסית שלו והן מבחינת בטיחות התשתיות שלו. לאחר ההדמיה תוכלו לבחון את הפרויקט מכל זווית, מכל מקום, לבצע גימורים ושינויים שונים. רוב האנשים היום הם וויזואליים וכאשר רואים הדמיה ויזואלית מציאותית של מה שעומד לקום ניתן יהיה להוסיף שינויים ושיפורים טרם תחילת בניית הפרויקט ובכך לחסוך כסף רב לחומרי גלם, לעובדים ולחסוך עבודה כפולה.

הדמיה ממוחשבת למעצבי פנים:

עיצוב פנים הוא שירות נפוץ מאוד גם לפרטיים וגם לעסקים. לפני שיפוץ בבית, לפני בניית משרד, לפני בנייה של בית או כל פרויקט אחר – יוזם הפרויקט עשוי להזמין מעצב פנים מקצועי כדי שזה יכין עיצוב גרפי המציב כיצד הפרויקט אמור להיראות מבפנים, מתוך המבנה, כולל ריהוט ופריטים שונים על מנת להמחיש ליזם כיצד הולך להיראות המקום ושזה יוכל לבצע שינויים טרם ההשקעה הכספית בפרויקט. את ההמחשה הריאליסטית יוכל מעצב הפנים לעשות באמצעות הדמיה ממוחשבת.

הדמיה ממוחשבת למשווקי נדל"ן:

שימוש מבריק נוסף באמצעות הדמיה ממוחשבת היא אצל משווקי נדל"ן למיניהם. אם יצא לכם פעם להיכנס לחברה יזמית הבונה פרויקט נדל"ן ובו אתם מתעניינים בדירה למכירה או להשכרה – ודאי ראיתם תמונות על הקירות ואפילו מיצג בנוי של הפרויקט בתוך המשרד. הדמיה ממוחשבת תהיה על התמונות בקירות, בקטלוג שהם יראו לכם או בסרטון מכירות מיוחד על הפרויקט שיהיה על המחשב שלהם. בשורה התחתונה הם יעשו שימוש בטכנולוגיית ההדמיה הממוחשבת כדי להציג לכם את הפרויקט בשיא הדרו, בצורה וויזואלית ומוחשית שתוכלו לבחון אותו לפרטים. ייתכן ותקבלו גם הדמיה של הדירות מבפנים ולא רק על הפרויקט מבחוץ. אין ספק כי זה עוזר לשווק היטב את הדירות בפרויקט יותר מאשר תוכניות על הנייר.

הדמיה ממוחשבת לאנשים פרטיים:

אם אתם בונים בית פרטי או רוצים לשפץ את הבית הקיים שלכם אך חוששים להוציא כסף לפני שאתם רואים הלכה למעשה מה הולך להיבנות אז אתם יכולים להיעזר בהדמיה ממוחשבת. טוב שיש את ההדמיה הממוחשבת כיוון שבעבר אנשים היו בונים לפי שרטוטים ותוכנית עיוורת ואז בעלי הבתים לא היו מקבלים את בית החלומות שהם דמיינו בראש. כעת שהם יכולים לראות את הפרויקט איך הוא אמור להיראות כמעט במדויק בתצורתו הסופית – אין ספק כי זה גם עוזר לקבלן ולאדריכל להיכנס לראשם של האנשים הפרטיים העומדים להשקיע את מירב כספם לטובת בנייה או שיפוץ בית החלומות שלהם.

הדמיות ממוחשבות למוסדות ציבוריים ולעסקים:

בנייה של מוסדות ציבוריים למיניהם: משרדים, בנייני עירייה, מוסדות לביטוח לאומי ומבנים נוספים – גם כן מצריכים תכנון קפדני הן מבחינת התשתיות ובטיחות הציבור בשימוש במבנה, הן מבחינת התורים וקבלת קהל והן מבחינת כוח אדם ועמדות העבודה בתוך המקום. הדמיה ממוחשבת של כל אלה מסייעת בתכנון קפדני, נכון ויעיל של המקום ושל השימוש בו. כך במבנים ציבוריים וגם גם במבנים מסחריים עבור משרדים ובתי עסק שונים.

שיפור ההדמיה באמצעות הוספת חיים:

ניתן לשפר את ההדמיה הממוחשבת על ידי הוספה של בני אדם, אנימציות, עצים, צמחים, בעלי חיים וכל מיני אלמנטים ואפקטים שיכולים להוסיף חיים להדמיה. על ידי כך ההמחשה הממוחשבת עולה רמה ומציגה מיצג מרשים וריאליסטי יותר ללקוח.

הדמיה ממוחשבת למוצרים וסרטונים שיווקיים:

שימוש נוסף בהדמיות ממוחשבות הוא טוב עבור מוצרים וסרטונים שיווקיים. כך למשל חברות המפרסמות את הרכבים שלהם הנוסעים בשטח ופתאום כל האבק עולה מהאדמה והרכב לא מתלכלך אפילו במעט, או הבלימה המלאה של הרכב כאשר אין בו נהג וכו'. מה דעתכם על נעל שמעופפת באוויר ובועטת בכדור? או בקבוק קולה שפתאום הפקק בו נפתח סתם ככה. כל אלו הן אנימציות מהדמיה ממוחשבת ואלה מסייעות גם בעולם השיווקי וסביר להניח שאתם נחשפים אליהם מדי יום.

 

הדמיה ממוחשבת לבתי כנסת:

גם כאשר עומדים לבנות בית כנסת חשוב מאוד לבצע הדמיה ממוחשבת. השימוש בהדמיה ממוחשבת מאפשר למשקיע לראות כיצד בית הכנסת הולך להיראות מבחוץ ומבפנים, לראות כמה אנשים יוכלו להתפלל בו בזמן נתון וכיצד הוא יראה מבחינת האלמנטים שבו (מיקום ארון הקודש, כיסא אליהו, אזור העמידה של החזן, עזרת נשים וכו').

מי מספק שירותי הדמיה ממוחשבת?

שירותי הדמיה ממוחשבת בדרך כלל יסופקו על ידי האדריכל או מעצב הפנים שעובד על הפרויקט. במידה ואתם עושים את הפרויקט באופן פרטי תוכלו לפנות לחברת אנימציה או לשכור את שירותיו של האדריכל/מעצב הפנים לצורך ביצוע הדמיה ממוחשבת בלבד.

דגשים לבחירת תוכנה או חברה לביצוע הדמיה ממוחשבת:

 • תיק עבודות
 • ניסיון מקצועי
 • אפשרות לייצר את ההדמיה הממוחשבת שאתם צריכים (פנים, חוץ וכו')
 • מחיר – לכל איש מקצוע/חברה יכולים להיות מחיר שונה לאותה עבודה. כדאי לבצע השוואת מחירים