תקרות אקוסטיות

תקרות אקוסטיות
תקרה אקוסטית

תקרות אקוסטיות הן תקרות שנועדו לשפר את האקוסטיקה בחלל, לבודד אותו מרעשים וליצור חלל נעים יותר מבחינת שמע ואקוסטיקה.

התקרות אקוסטיות בשונה מתקרות גבס עשויות מקונסטרוקציה שעשויה מזוויות מנים וסיידים שהם בעצם גם פרופילי גמר שרואים אותם בסוף העבודה ולכן חשוב שהעבודה תתבצע עם כלים מקצועיים ובמיוחד מסור גרונג איכותי כדי שהחיתוכים של האלומיניום יהיו מדויקים ונקיים.

תקרה אקוסטית בנויה במידות שוות של 60 על 60 ועליהם מניחים את האריחים האקוסטיים.

ישנם כמה סוגי קונסטרוקציה לתקרה אקוסטית , קונסטרוקציה t24 שאותה נראה כמעט בכל המקומות בהם עשו תקרות אקוסטיות , היא הסטנדרטית ואיתה משתמשים לרוב.

t12 זוהי קונסטרוקציה שנראית כמו הראשונה רק שהיא דקה יותר ואיתה משתמשים פחות ופחות נפגוש אותה באתרים.

יש עוד סוג נפוץ של קונסטרוקציה שנקראת פיין ליין שהיא צרה יותר עם חריץ באמצע ואיתה משתמשים לעבודה יוקרתית יותר של עבודות גבס.

הקונסטרוקציה מגיעה צבועה בלבן אם כי ניתן לצבוע אותה בתנור בהזמנה לצבע ral אותו נבחר .

אריחי תקרה אקוסטית

האריחים של תקרות אקוסטיות מגיעות במידות שוות של 60 על  60 , ישנם סוגים שונים של אריחים , תקרות מינרליות שהן הסטנדרטיות אותן נראה בבתי ספר , גני ילדים , משרדים , מרפאות ובמבנים ציבוריים אחרים.

תקרות פח ומתכת – בהם נשתמש למקומות בהם יש חשש מלחות או במקומות בהם רצה שהתקרה תהיה פריקה.

אריחי גבס – בהם משתמשים יותר למשרדים ומקומות שרוצים להשקיע יותר מאחר שהתקרות אקוסטיות גבס עולות יותר יקר.

תקרות מגשים

בתקרות מגשים משתמשים בד"כ למטבחים של מסעדות ,אולמות , בריכות שחייה וכיוצא בזה.

הם מגיעים ברוחב 30 ס"מ על האורך שמזמינים , המגשים עשויים מפח מגולוון וצבוע בתנור בד"כ זה מגיע בצבעים של לבן או אפור , אם רוצים צבע אחר ניתן לקבל בהזמנה לפי מספר צבע.

גם כאן בתקרות מגשי פח ישנם כמה סוגים של מגשים , יש מגשים אטומים לבנים , יש מגשים מקרו – אלו מגשים מחוררים עם גיזה שחורה מלמעלה.

הם יותר יקרים ממגשי פח האטומים וגם יותר יפים איתם גם נוכל להשתמש במשרדים ולהתקין אותם בשילוב של קרניזים מגבס , זה יכול להיות פתרון מעולה גם למי שעושה מזגן בחדר אמבטיה וצריך שתקרה תהיה פריקה כדי להגיע למזגן , במצב כזה נשתמש במגשים אטומים ולא מחוררים .

היתרון הגדול של תקרות מגשים זה שהם פריקות וההתקנה של פחות מלכלכת ויותר מהירה וגם העלות שלהם נעה סביב העלויות של התקרות גבס והתקרות האקוסטיות